Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Bohaterscy policjanci nagrodzeni przez Wojewodę Śląskiego

  • Dodano: 2017-09-12 07:45, aktualizacja: 2017-09-11 12:18

W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się spotkanie policjantów z wojewodą. Jarosław Wieczorek podziękował 19 stróżom prawa, którzy wykazali się zaangażowaniem i bohaterską postawą podczas służby.

Mundurowi nie bacząc na swoje bezpieczeństwo, uratowali ludzi znajdujących się w ekstremalnych sytuacjach. W spotkaniu uczestniczył również Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński oraz Naczelnik Gabinetu Komendanta podinsp. Gabriela Socha wraz ze swoim zastępcą.

W Sali Złotej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach odbyło się uroczyste spotkanie ze śląskimi policjantami. Wojewoda Śląski Jarosław Wieczorek podziękował 19 stróżom prawa z Częstochowy, Mikołowa, Sosnowca, Tarnowskich Gór, Chorzowa, Jastrzębia-Zdroju, Jaworzna, Piekar Śląskich, Pszczyny, Rudy Śląskiej, Świętochłowic oraz katowickiego oddziału prewencji, którzy podczas służby wykazali się bohaterską postawą i pomogli ludziom znajdującym się w sytuacjach zagrażających ich zdrowiu, a nawet życiu. Zdaniem wojewody, wyróżnieni mundurowi kierowali się ogromnym zaangażowaniem, odwagą i odpowiedzialnością, które wykraczały poza ich codzienną służbę. Każdy z nich, nie bacząc na swoje bezpieczeństwo ratował mieszkańców naszego województwa, m.in. wyprowadzając z groźnych pożarów, czy wyciągając z tonącego w stawie samochodu.

Policjanci odebrali gratulacje i wyróżnienia z rąk Wojewody w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztofa Justyńskiego, Naczelnika Gabinetu Komendanta podinsp. Gabrieli Sochy oraz jej zastępcy. Szef śląskich policjantów również pogratulował swoim podwładnym odwagi i godnej uznania postawy. Generał podkreślił, że policjanci pełnią służbę nawet z narażeniem życia, czego dowiedli wyróżnieni. Szef śląskiego garnizonu docenił mundurowych za to, że dzięki instynktownemu, a zarazem bohaterskiemu zachowaniu, obywatele mogą liczyć na fachową pomoc, nawet w bardzo trudnych i niebezpiecznych sytuacjach.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Następna informacja

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • mm

    to socha jeszcze pracuje pomimo aferki plenerowej

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.