Wiadomości z Mikołowa

Bitwa Wyrska 2024 - rekonstrukcja historyczna i piknik forteczny już w ten weekend

  • Dodano: 2024-05-15 08:15, aktualizacja: 2024-05-15 08:52

W sobotę, 18 maja, mieszkańcy Gostyni oraz miłośnicy historii mają okazję uczestniczyć w XVII edycji wielkiej rekonstrukcji historycznej Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń 2024. Wydarzenie, które gromadzi ponad 150 rekonstruktorów z kilkunastu grup, odbędzie się w rejonie Pomnika Pamięci Żołnierzy Września 1939 oraz schronu bojowego Sowiniec przy ul. Tęczowej. Honorowym patronatem imprezy został obdarowany przez starostę mikołowskiego, Mirosława Dużego.

Bitwa Wyrska - wielka impreza historyczna i charytatywna akcja

Bitwa Wyrska - Bój o Gostyń 2024 to jednak nie tylko rekonstrukcja historyczna. O godzinie 16:30 rozpocznie się piknik forteczny, w ramach którego zaplanowano szereg atrakcji. Na scenie zaprezentują się m.in. zespół Crash oraz popularna grupa Loka, znana z przeboju "Prawdziwe Powietrze".

Ponadto, w godzinach od 12:00 do 18:00 będzie możliwość zwiedzania schronu bojowego Sowiniec, stanowisk grup rekonstrukcyjnych oraz wystawy sprzętu Wojska Polskiego. Nie zabraknie również stoisk gastronomicznych, handlowo-militarnych oraz strefy zabaw dla najmłodszych uczestników.

Wydarzenie będzie również okazją do wsparcia charytatywnego. W trakcie imprezy przeprowadzona zostanie zbiórka środków na zakup podjazdu dla Jakuba Ćmiela, 7-letniego podopiecznego Fundacji Sto Serc. Chłopczyk ten, który cierpi na wcześniactwo oraz mózgowe porażenie dziecięce, potrzebuje wsparcia, aby móc poruszać się samodzielnie.

Zapraszamy do udziału w wydarzeniu, które połączy fascynującą historię z rozrywką oraz szlachetnym celem - zachęca Starostwo Powiatowe w Mikołowie.


Źródło: Aktualności Powiatu Mikołowskiego FB

Komentarze (3)    dodaj »

  • Wodzu

    Kiedyś impreza miała klimat a teraz? Na środku namiot dla dygnitarzy który pilnuje ochrona. Ceny z kosmosu jak by to był mecz reprezentacji! Ja rozumie że są koszta ale to jest jakaś kpina! Gdzie władza pcha sie na siłę żeby sie pokazać klimat umiera!

  • Mariola

    Po co komu te badziewie.

  • mm

    a po to te wydarzenie ,żeby ignorantów historycznych było jak najmniej :-)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również