Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Bitwa Wyrska - będą utrudnienia!

  • Dodano: 2018-05-17 11:15

W najbliższą sobotę mundurowi będą dbali o bezpieczeństwo podczas XIV edycji inscenizacji „Bitwy Wyrskiej - Bój o Gostyń 2018”, która rozpocznie się o 14.00.

Wydarzenie jest rekonstrukcją historycznych walk, toczących się w 1939 roku w Wyrach i Gostyni. Corocznie sympatycy historii i militariów z całego Śląska licznie odwiedzają pole bitwy.

Jak co roku mikołowscy mundurowi będą zabezpieczali XIV już edycję inscenizacji „Bitwy Wyrskiej – boju o Gostyń”, która odbędzie się w najbliższą sobotę 19 maja o 14.00. Miejscem, w którym odbędzie się impreza, jest rejon przy Pomniku Pamięci Żołnierzy Września 1939 r. oraz Schronu Bojowego „Sowiniec”. Podczas wydarzenia zostaną odtworzone walki Polaków z Niemcami, toczące się od 1 do 3 września 1939 roku. „Bitwa Wyrska” jest wierną repliką wydarzeń z tamtego okresu, co przyciąga corocznie liczne grono obserwatorów. Organizatorzy dokładają ogromnych starań w powodzenie przedsięwzięcia. Tradycyjnie już na gostyńskich polach zostaną odtworzone epizody z działań formacji zbrojnych biorących udział w II Wojnie Światowej. Zaproszone zostały najlepsze polskie grupy rekonstrukcji historycznej. W trakcie inscenizacji zostanie wykorzystany sprzęt z epoki oraz liczne efekty pirotechniczne. Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy będą czuwali policjanci z Mikołowa. Mundurowi zadbają o przestrzeganie ładu i porządku, oraz organizację ruchu. Będą również interweniowali w przypadkach zaistniałych zagrożeń.

W związku z imprezą planowane są zmiany organizacyjne w ruchu drogowym na ulicach: Tyskiej, Tęczowej i Wagonowej, a także ograniczenia postoju. Wydzielone zostaną ponadto specjalne miejsca do parkowania samochodów, zatem prosimy o parkowanie aut w miejscach do tego przeznaczonych.

Apelujemy o bezwzględne przestrzeganie poleceń funkcjonariuszy oraz organizatorów, a także o kulturalną i ostrożną zabawę, która potrwa do godz. 21.00.

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.