Wiadomości z Mikołowa

Biblioteka I LO im. Karola Miarki organizuje XX edycję konkursu „Na Skrzydłach Wyobraźni”

  • Dodano: 2022-12-01 07:30, aktualizacja: 2022-12-01 07:56

Piszesz poezję, opowiadania, felietony, powieści, dzienniki do szuflady? Pokaż ją światu i weź udział w jubileuszowej edycji konkursu „Na Skrzydłach Wyobraźni”!

Szkolna biblioteka w mikołowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Karola Miarki jest już po raz 20. organizatorem Powiatowego Konkursu Literackiego „Na Skrzydłach Wyobraźni” na wiersz i małą formę prozatorską. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęło Starostwo Powiatowe w Mikołowie. Konkurs odbywa się przy współpracy z Instytutem Mikołowskim im. Rafała Wojaczka.

Biblioteka I LO im. Karola Miarki organizuje XX edycję konkursu „Na Skrzydłach Wyobraźni”

Do konkursu przystąpić mogą uczniowie szkół ponadpodstawowych z terenu powiatu mikołowskiego, a także sąsiednich miast i gmin. Tematyka prac jest dowolna, a swoje dzieła można zgłaszać w kategoriach: wiersz (3 niepublikowane nigdzie utwory poetyckie) i mała forma proza (jeden niepublikowany utwór prozatorski, np. esej, felieton, opowiadanie; maksymalnie 5 stron formatu A-4). Jeden uczeń ma prawo zgłosić swoje utwory w obu kategoriach.

Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie biblioteki szkolnej LO w zakładce Konkurs. Prace z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym powinny zostać wysłane w wersji elektronicznej na adres mailowy biblioteki do 31 stycznia 2023 roku

Ogłoszenie wyników nastąpi na przełomie marca i kwietnia 2023 roku. W skład jury wejdą mikołowscy literaci, dziennikarze i nauczyciele filolodzy.

na skrzydach wyobrani

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również