Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Bezpłatne maseczki dla maturzystów

  • Dodano: 2020-06-05 10:00, aktualizacja: 2020-06-08 08:23

Tegorocznych maturzystów Starostwo Powiatowe wyposażyło właśnie w bezpłatne maseczki ochronne.

Ponad 500 sztuk trafi do zdających od poniedziałku egzamin dojrzałości

Dyrektorom szkół średnich, dla których organem prowadzącym jest Powiat Mikołowski środki ochrony osobistej przekazali Starosta Mirosław Duży, członek Zarządu Powiatu Grażyna Nazar oraz naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Iwona Smorz.

Otrzymają je również nauczyciele pracujący przy egzaminach

Przypomnijmy, to na barkach dyrektorów szkół spoczął obowiązek przygotowania tegorocznych matur z zachowaniem szczególnych zasad bezpieczeństwa, wymuszonych epidemią koronawirusa. Wdrożone muszą zostać rozwiązania, które nie tylko pozwolą na zachowanie dystansu społecznego w salach egzaminacyjnych, ale też będą zapobiegać gromadzeniu się uczniów przed szkołami i salami.

Nasz Powiat przekazał szkołom także niezbędne środki do dezynfekcji, w sumie 45 litrów płynu do dezynfekcji. Szkoły muszą również zabezpieczyć pomieszczenie na izolatorium – do którego może trafić uczeń, jeśli w trakcie egzaminu poczułby się gorzej. Maturzyści natomiast po zajęciu miejsca w sali egzaminacyjnej, w myśl nowych zasad bezpieczeństwa i obostrzeń, nie mają obowiązku zakrywania ust i nosa. Muszą jednak ponownie założyć maseczkę jeżeli: podchodzi do nich członek komisji, maturzysta wychodzi do toalety, skończył egzamin i opuszcza salę.

#mójpowiatmojezdrowie

Bezpłatne maseczki dla maturzystów

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj komentarz »

  • halymbiorz

    zabawni ludzie ci lewacy starym konią daja maseczki moze jeszcze prezerwatywy bo sa nieswiadomi:)kiedys maseczki były zwiazane ze smogiem(schizofrenia społeczna) takiej nawały w postaci wiruska nikt sie nie spodziewał wszyscy walczyli ze smogiem:) nawiazujac do maturzystow a "robta co chceta" jedzta na zielona wyspe...ps.woodstok bedzie??? owsika nie widu nie słychu...przecie pracuje 1 dzien w roku tj.styczen mami przyszłych rodziców co musza zebrac w przyszłosci np. kase na operacje chorej pociechy w szpitalu w ameryce....

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.