Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

"Bezpieczna droga do szkoły" - spotkanie z dzielnicowym

  • Dodano: 2017-10-20 07:45, aktualizacja: 2017-10-19 17:56

Blisko 70 uczniów klas I do III wzięło udział w jednym z ostatnich już spotkań o charakterze profilaktyczno-prewencyjnym prowadzonym w tym roku szkolnym w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły".

Dzielnicowy omówił bezpieczeństwo w ruchu drogowym, zachęcając przy okazji do noszenia, zwłaszcza po zmroku, elementów odblaskowych.

W pierwszych miesiącach edukacji policjanci przywiązują najwięcej uwagi do bezpieczeństwa w ruchu drogowym, uzmysławiając najmłodszym, a także starszej młodzieży, do czego służą i jak ważne są odblaski oraz jak należy bezpiecznie przechodzić przez jezdnię.

W mikołowskiej komendzie takie spotkania realizują zarówno policjanci z zespołu do spraw nieletnich i patologii, policjanci drogówki, a także dzielnicowi. Każda prośba o spotkanie jest zawsze rozpatrzona pozytywnie.

Asp.szt. Maciej Dobrowolski na codzień pełni obowiązki dzielnicowego między innymi w rejonie mikołowskiej Rety. Wczoraj (18.10.) zawitał do uczniów klas I do III Szkoły Podstawowej nr 11 w Mikołowie przy ulicy Skalnej. Podczas prelekcji wykorzystywał atrapy znaków drogowych i sygnalizatora, aby pokazać dzieciom, jak należy się poruszać po chodniku i po jezdni, aby być zawsze bezpiecznym.

Na zakończenie, oprócz obowiązkowego zdjęcia z maskotką mikołowskiej policji - sierżantem Hektorem - dzielnicowy wyposażył uczniów elementy zwiększające ich bezpieczeństwo na drodze - odblaskowe opaski.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.