Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Bezpieczeństwo seniorów

  • Dodano: 2017-01-20 07:45, aktualizacja: 2017-01-19 12:37

Zbliżają się szczególne święta naszych seniorów – Dzień Babci i Dzień Dziadka. Przyłączając się więc do życzeń z tej okazji, śląscy policjanci zachęcają wnuczki oraz wnuczków, aby podczas rodzinnego spotkania, czy kontaktu, pomyśleli również o bezpieczeństwie swoich najbliższych. Jest to dobra okazja do przypomnienia seniorom o konieczności wspólnego dbania o sprawy rodzinne, ustalenia zasad kontaktu ze sobą czy wzajemnej pomocy, tak aby obcy nie mogli wprowadzać ich w błąd i narazić na szkodę.


Z pewnością warto przypomnieć podstawowe zasady bezpieczeństwa, które mogą ochronić seniorów przed różnego rodzaju popularnymi dzisiaj oszustwami, zmierzającymi do wyłudzenia danych osobowych, do uzyskania podpisów pod niekorzystnymi umowami, do zakupu towarów w niekorzystnych cenach, czy do wypłacenia gotówki np. poprzez podanie się za "wnuczka" bądź "policjanta", a także do oddzwonienia na numer zagraniczny telefonu, za które to połączenie można bardzo dużo zapłacić.

Skorzystajcie Państwo z  porad zawartych w dziale „Dla Seniora”. Tam śląscy policjanci, wspólnie ze strażakami, przygotowali zestaw porad adresowanych do seniorów, przedstawiających podstawowe zasady postępowania w wybranych sytuacjach życia codziennego.

W związku z tym, że temperatura powietrza przez większość dni osiąga bardzo niskie wartości, apelujemy do wszystkich o zwracanie uwagi na osoby, które mogą stać się ofiarami niskich temperatur - niejednokrotnie zagrożeni są seniorzy. Przy tej okazji apelujemy także o ostrożność podczas dogrzewania się elektrycznymi piecykami, które pozostawione na noc, lub bez opieki, mogą być przyczyną pożaru. Niebezpieczne może być także zbyt szczelne izolowanie pomieszczeń, w których pracują piece lub kominki. Brak odpowiedniej wentylacji może prowadzić do groźnych zatruć czadem.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.