Wiadomości z Mikołowa

Bezpieczeństwo kręci się dalej - spotkanie z gimnazjalistami

  • Dodano: 2017-10-19 08:15, aktualizacja: 2017-10-18 09:37

Policjanci z mikołowskiej komendy spotkali się z uczniami Zespołu Szkół nr 2 - Gimnazjum nr 3 w Mikołowie-Borowej Wsi.

Podczas spotkania mundurowi omówili zagadnienia dotyczące agresji i przemocy wśród rówieśników oraz sposoby przeciwdziałania takim zachowaniom. Przybliżyli także temat odpowiedzialność karnej osób nieletnich.

W spotkaniu, które odbyło się 17 października br. wzięli udział uczniowie III klas gimnazjalnych. Policjanci zwrócili uwagę na fakt, że agresja szkolna jest zjawiskiem obserwowanym od dawna, jednak również często ukrywanym, zwłaszcza przez ofiary przemocy oraz przez świadków.

Mundurowi apelowali do uczniów by nie byli obojętni na ludzką krzywdę. Przypomnieli, że przemoc stosowana wobec innych występuje głównie jako: przemoc psychiczna, fizyczna, przemoc słowna oraz przemoc bez używania słów. Stróże prawa radzili, jak się zachować i gdzie się udać w sytuacjach, kiedy doświadczyło się przemocy. Młodych ludzi zachęcano do społecznego zaangażowania i pomocy pokrzywdzonym oraz zgłaszania do wychowawców, nauczycieli czy na policję wszystkich zaobserwowanych przejawów agresji i przemocy.

Głównym przesłaniem w realizowaniu takich spotkań, jest uświadamianie młodzieży, że każde ich zachowanie niesie z sobą określone konsekwencje. Policjanci przestrzegają, że nie każde ryzyko warte jest podjęcia i tylko świadomość skutków może zapobiec tragediom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.