Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

Będą kolejne bloki na Nowym Świecie

  • Dodano: 2017-07-16 00:30, aktualizacja: 2017-07-16 00:42

Mikołowski magistrat rozszerza budowę bloków na Nowym Świecie. W ten sposób powstanie dodatkowych 16 lokali z przeznaczeniem na mieszkania komunalne.

Urząd Miasta rozpisał właśnie przetarg na budowę kompleksu budynków nr 3 i 4 tuż obok pnących się w górę się od kilku miesięcy na Nowym Świecie bloków. W ten sposób miasto chce stopniowo powiększać zasoby lokali komunalnych. Pomoże to skrócić kolejkę osób oczekujących na możliwość otrzymania mieszkania z gminnej puli.

Inicjatywa UM ma stanowić odpowiedź na realne zapotrzebowanie miasta w dziedzinie mieszkalnictwa komunalnego. Obecne możiwości Mikołowa w tym względzie nie są wystarczające, liczba mieszkań komunalnych jest zbyt mała, aby zaspokoić potrzeby mieszkańców.

W skład każdego zespołu budynków wejdą 4 budynki jednorodzinne – 2 narożne i 2 środkowe. W każdym budynku zaprojektowano po 2 zespoły mieszkań jednorodzinnych. Liczba mieszkań w zespole to 8. Każdy z bloków na Nowym Świecie zapewni 16 lokali mieszkalnych wraz z pełną infrastrukturą drogową, oświetleniem i parkingiem.

Termin nadsyłania zgłoszeń w przetargu upływa 25 lipca. Kilka dni później powinniśmy poznać wykonawcę, który zdecydował się na stworzenie bliźniaczych budynków na Nowym Świecie, a także kwotę, jaką magistrat zdecyduje się przeznaczyć na nowe budynki mieszkalne.

Zależy nam na tym, by zaspokoić potrzeby mieszkańców w tym zakresie. Na bieżąco poszukujemy różnych możliwości finasowania inwestycji polegających na budowie i remoncie mieszkań komunalnych, by poprawić gospodarkę mieszkaniową gminy, a także zapewnić mieszkańcom naszego miasta dobre warunki do mieszkania i życia – przyznaje burmistrz Mikołowa, Stanisław Piechula.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Komentarze (3)    dodaj komentarz »

  • Majonez

    Mieszkania po znajomości zawsze miały popyt , napewno z dobroci serca tego nie robią !!!

  • Miro

    Masz jakieś dowody, czy jest to zwykłe łgarstwo?

  • Mieszkanka

    Wszystko fajnie ale mógł by jakiś market powstać na nowym świecie

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.