Wiadomości z Mikołowa

Autobus „J” wróci na trasę przez Plac 750-lecia? ZTM odpowiada mieszkańcom

  • Dodano: 2021-01-17 13:30

Wraca sprawa wyłączenia przystanku na Placu 750-lecia z obsługi przez autobus linii „J”, czyli popularną „Jotkę” ze względu na budowę Centrum Przesiadkowego. Liczna grupa mikołowian, która często korzystała z możliwości dojazdu właśnie tą linią.

Jednak decyzją ZTM, powiązaną z przebudową terenu wokół Dworca PKP od 1 października wprowadzono tymczasową zmianę trasy przejazdu linii autobusowej J. Zmiana ta polega na wyłączeniu z obsługi przystanku MIKOŁÓW PLAC 750-LECIA.

W ten sposób na trasie relacji Śmiłowice Pętla – Mikołów Jamna po zatrzymaniu się na przystanku Reta Wyzwolenia „Jotka” obsługuje przystanek Mikołów Dworzec PKP i jedzie dalej właściwą trasą przejazdu. Analogicznie w relacji powrotnej Mikołów Jamna – Śmiłowice Pętla.

Linia „J” nie będzie obsługiwać przystanku na Placu 750-lecia? Jest decyzja Zarządu Transportu Metropolitalnego

W istotnej dla mieszkańców Mikołowa, poruszających się komunikacją miejską sprawie postanowiła interweniować radna Rady Miejskiej Mikołowa, Aneta Esnekier w Zarządzie Transportu Metropolitalnego.

Z pisma przesłanego przez ZTM dowiadujemy się, że decyzja instytucji była podyktowana występującymi utrudnieniami w ruchu wokół budowanego Centrum Przesiadkowego, powodującymi znaczne opóźnienia w kursowaniu autobusów, a także napiętym rozkładem jazdy tej linii, który nie pozwalał na skompensowanie opóźnień w trakcie postoju na ostatnich przystankach.

Czy ZTM zamierza przywrócić w najbliższym czasie obsługę przystanku na Placu 750-lecia przez linię „J”? Mamy złe wiadomości – niestety nie. W porozumieniu z UM Mikołów, ZTM zdecydował o utrzymaniu obecnego rozkładu jazdy, który nie obejmuje obsługi przystanku na Placu 750-lecia do odwołania.

To jednak nie wszystko. ZTM finalnie całkowicie zrezygnował z obsługi przystanku Mikołów Plac 750-lecia przez linię „J”.

[Powodem tego – przyp. red.] jest przewidywane wydłużenie linii J do przystanku „Śmiłowice Szkoła”, w celu skomunikowania osiedla „Reta Siedlisko” z centrum miasta i Śmiłowicami. Brak obsługi przystanku „Mikołów 750-lecia” poprawiły czas przejazdu i punktualność linii J.

Ponadto informujemy, że przystanek Mikołów 750-lecia obsługiwany jest przez większość linii realizujących zadania przewozowe na terenie Mikołowa, którymi można dojechać z Dworca PKP na zasadzie przesiadki (E-2, 33, 37, 41, 45, 69, 75, 82, 157, 245, 268, 294, 525, 653) – czytamy w piśmie ZTM.

Komentarze (2)    dodaj komentarz »

  • Agnieszka

    Jak można zrezygnować z tego przystanku jak dzieci dojeżdżają do szkół my przeprowadzilismy się na Retę rok temu i oboje moich dzieci chodzi do 10 a teraz mają zapierniczac taki kawał z dworca to jakiś skandal kupując dom wracałam na to uwagę a teraz tak po prostu J nie będzie już tam kursować masakra

  • Anonim

    Polecam przeczytać pismo jeszcze raz, nie ma w nim informacji, że Jka nie wróci na Plac 750-lecia, a tylko, że ZTM planował taką zmianę.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.