Mikołów - portal miejski mojMikolow.pl

Wiadomości z Mikołowa

89 - latka potrącona na przejściu dla pieszych

  • Dodano: 2017-08-11 07:45, aktualizacja: 2017-08-10 11:33

Groźnie wyglądające zdarzenie miało miejsce w minioną środę w centrum Mikołowa prze godziną 17.00.

Z niewyjaśnionych jak dotąd przyczyn, kierująca samochodem Fiat Seicento, 24-letnia mieszkanka Łazisk Górnych, potrąciła starszą kobietę, która przechodziła przez przejście dla pieszych na ulicy Pszczyńskiej.

89-latka doznała ogólnych obrażeń ciała i trafiła do miejscowego szpitala. Sprawcy zdarzenia zatrzymano prawo jazdy, teraz odpowie za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Kierująca samochodem w momencie zdarzenia była trzeźwa. W kwestii odpowiedzialności 24 -latki zastosowanie ma następujący przepis:

Zgodnie z art. 86 Kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu, nie zachowując należytej ostrożności, powoduje zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podlega karze grzywny.

§ 2. Kto dopuszcza się wykroczenia określonego w § 1, znajdując się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.

§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 przez osobę prowadzącą pojazd można orzec zakaz prowadzenia pojazdów”.

Potrącenia pieszych na polskich drogach są niestety codziennością. Z policyjnych statystyk wynika, że w 2016 r. w Polsce doszło do ponad 4000 przypadków potrącenia pieszego przez samochód. W niemal 90% przypadków za winnego wypadku uznano kierowcę pojazdu mechanicznego.

Najnowsze informacje z Mikołowa w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.