Wiadomości z Mikołowa

65-latek oskarżony o znęcanie się nad psem! Owczarek był przykuty do ponad 6 kg łańcucha

 • Dodano: 2024-04-25 10:15

W ostatnich dniach mieszkańcy Orzesza zostali wstrząśnięci doniesieniami o brutalnym traktowaniu owczarka kaukaskiego, który był przywiązany do łańcucha ważącego 6,1 kg. Interwencja policji z lokalnego komisariatu po zgłoszeniu sprawy przez mieszkańców doprowadziła do wszczęcia dochodzenia, które ujawniło szereg nieprawidłowości w opiece nad zwierzęciem.

Owczarek kaukaski przykuty do łańcucha

Według informacji mikołowskiej policji, pies nie miał zapewnionego dostępu do wody, co stanowiło poważne zagrożenie dla jego zdrowia i życia. Ponadto zwierzę nie otrzymywało właściwej opieki weterynaryjnej, co pogarszało jego stan zdrowia. Akt oskarżenia przeciwko 65-letniemu mieszkańcowi Orzesza został przekazany do Sądu Rejonowego w Mikołowie, gdzie mężczyźnie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności za znęcanie się nad zwierzęciem.

Sprawa ta, którą przejął mikołowski Wydział do Walki z Przestępczością Gospodarczą, jest przykładem działania organów ścigania na rzecz ochrony praw zwierząt. Wsparcie udzielone przez lokalną społeczność, która zgłosiła sprawę, oraz szybka reakcja policji są kluczowe w zapewnieniu bezpieczeństwa i ochrony zwierząt przed okrucieństwem i znęcaniem się. Ostatecznie, owczarek kaukaski został przekazany do schroniska Fauna w Rudzie Śląskiej, gdzie otrzyma odpowiednią opiekę i szansę na lepsze życie.

Ta historia stanowi przestrogę dla wszystkich, którzy nie traktują zwierząt z należytym szacunkiem i troską. W społeczeństwie, gdzie coraz większą uwagę przywiązuje się do ochrony praw zwierząt, przypadki znęcania się nad nimi są surowo karane, a sprawcy muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Komentarze (4)    dodaj »

 • zozo

  Spoleczniaki w natarciu....mam natomiast pytanie kiedy zrobia porzadek w kraju z tzw. Ubojem rytualnym tj.zabijajac zwierze bez ogluszania drazliwy temat bo kazdy wie kto jest smakoszem takiego mieska

 • jorguś

  Lokalna społeczność najwyraźniej nie ma własnych problemów że zajmuje się sprawami sąsiadów i donosicielstwem. WSTYD. Pies z jakiegoś powodu znalazł się na tak grubym łańcuchu, a miskę z wodą odą źle umiejscowioną mógł zrobić zwyczajnie wywrócić...

 • Miki

  Ty masz czlowieku coś z głową, coś niedobrego raczej

 • hans

  teraz tego gościa zapiąć na ten łańcuch

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojMikolow.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również