Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Wiadomości lokalne

Leśne pogotowie ratuje zwierzęta

Setki zwierząt przegrało z wielką wodą. Ustępujący żywioł odsłania kolejne leśne cmentarze. Ucierpiały wszystkie gatunki - szczególnie ptaki. Wiele z nich dzięki zaangażowaniu ludzi udało się ocalić. Teraz leczą rany w mikołowskim Leśnym Pogotowiu. Jeszcze nie wiadomo, czy mają szansę wrócić do natury.

Woda i intensywne opady deszczu rozmywały gniazda. Pokryte puchem pisklęta wypadały z nich jak kamienie. Do Leśnego Pogotowia najwięcej trafiło wyczerpanych jerzyków.

Niestety wiele lęgów - woda zniszczyła całkowicie, zwłaszcza trznadli, skowronków, rybitw i mew – ptaków gniazdujących na ziemi. Bardzo mocno ucierpiały też bociany. Do mikołowskiego ośrodka dla dzikich zwierząt trafiło też kilkanaście małych saren. Dorosłe miały większe szanse na ucieczkę. Uwięzione wśród strumieni wody maluchy bez ludzkiej pomocy zginęłyby. Najpierw zdziesiątkowała je ostra zima - teraz powódź.

Po raz pierwszy trafiły tu także małe bobry, żyjące przecież w wodzie. Jednak maluchy tuż po urodzeniu nie pływają. Na szczęście ratunek dla nich przyszedł w porę. Większość uratowanych zwierząt ma wielkie szanse na powrót do natury. Ale najpierw muszą odzyskać siły i podrosnąć.
(Beata Smaga-Seyboth, Aktualności)

Źródło: www.kat.tvp.pl
"Informacje z regionu TVP Katowice".

(www.kat.tvp.pl)

Komentarze (2)     dodaj komentarz »

 • malgorzata - bezsilnosc.

  malgorzata 2011-06-17 21:48

  wszystko.ladnie.opisane.ale.w.zeczywistosci.jest.odwrotnie.ja.przez.piec.godzin.szukalam.pomocy.dla.konajacej.sarenki.i.wszedzie.mnie.odtracano.zarowno.staz.miejka.lesniczy.i.weterynarz.byli.obojetni.na.cierpienie.konajacej.sarenki.gdy.po.piciu.godzinach.sonala.sama.musialam.ja.zakopac.i.gdzie.tu.jaka.pomoc.

 • Giovanna - Przepraszam, nie wierzę, ze Pa...

  Giovanna 2012-10-01 15:22

  Przepraszam, nie wierzę, ze Pan Jacek Wąsiński z Lesnego Pogotowia Cię odtrącił. Prędzej odstapiłby własne łóżko, gdyby już u niego nie było miejsc.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na mojMikolow.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego mojmikolow.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy powinni wprowadzić zakaz palenia e-papierosów w miejscach publicznych?
 • nie mam zdania, nie przeszkadza mi to
 • nie jest to wyrób tytoniowy wię nie powinien być zabroniony
 • tak, dym z e-papierosów nie śmierdzi, jednak nie jest kulturalne palenie w miejscu publicznym
 • oczywiście tak, palenie e-papierosów powinno być zabronione
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

1370
Twój schowek