Wiadomościdodaj ›

Jesteś tutaj: Strona główna »  Wiadomości »  Imprezy sportowe

Szkoła Podstawowa z wizytą na Słowacji

Po raz kolejny w ramach realizowanego programu unijnego Comenius, tytuł projektu: "EVERY LAST DROP" uczennice kl.VI (Kinga Grabiec, Martyna Kurek, Kornelia Minoł, Patrycja Woźniak) oraz nauczyciele ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Mikołowie-Paniowach wyjechali za granicę.

Wyjazd odbył się w dniach od 6.04.2014 do 11.04.2014 r.. Tym razem odkrywaliśmy uroki Słowacji naszych południowych sąsiadów. Słowaccy przyjaciele ze szkoły partnerskiej w Trnavie przyjęli nas bardzo serdecznie, tradycyjnie chlebem i solą. W trakcie pobytu mieliśmy okazję próbować typowe potrawy słowackie takie jak: prażony ser, ziemniaczane haluszki (kluski) z bryndzą i słoniną podawane ze słodką i kwaśną śmietaną i knedliki. Miasteczko Trnava nazywana małym Rzymem przywitała nas słoneczna pogodą, zachęcającą do spacerów po pięknej starówce.

Ponad to zwiedziliśmy urokliwe miasteczko uzdrowiskowe Pieszczany, znane dzięki unikalnemu składowi wód termalnych, Bratysławę, zamek "Devin" i zamek "Červený Kameň", dużą atrakcją była wizyta w Wiedniu…i tym sposobem zwiedziliśmy dwie stolice w dwa dni. Nawiązujac do tematu naszego projektu, a mianowicie wody byliśmy również w Aquaparku Galandia.

Czas spędzony na wyjeździe upływał bardzo szybko, a nawiązane przyjaźnie będziemy kontynuować i rozwijać poprzez internet, a także już podczas najbliższej wizyty w maju na Litwie.

Koordynator projektu: Lucyna Kocur.

(Lucyna Kocur)Dodaj komentarz

 • <strong>Domyślny</strong><br />Nie wybrałeś swojej postaci
 • <strong>Adam</strong><br />Pracuje jako programista w jednej z agencji reklamowych. Uwielbia filmy przygodowe. Dzięki zakładce Kultura jest na bieżąco z repertuarem kin.
 • <strong>Andrzej</strong><br />Prowadzi swój biznes. Na portalu sprawdza informacje dla przedsiębiorców i ogłoszenia o zwierzętach. Marzy mu się słodki york, bo na razie na Nowy Jork pozwolić sobie nie może. Biznes sam się nie poprowadzi!
 • <strong>Anna</strong><br />Świeżo upieczona pani magister. Na portalu przegląda ogłoszenia, pilnie szuka pracy. Dopisała się do powiadamiacza, jest na bieżąco z nowymi ofertami.
 • <strong>Babcia Aniela</strong><br />To tylko na pozór taka moherowa babcia, to kobietka z pasją - lubi podróżować, rozmawiać i słuchać - nawet o seksie czy polityce. Wnuczęta są nią zachwycone.
 • <strong>Bizneswomen Sylwia</strong><br />Młoda i ambitna, praca przedstawiciela handlowego zajmuje jej większą część życia. Informacji o nowych przedsiębiorcach w mieście szuka w katalogu firm na portalu.
 • <strong>Bliżej kultury</strong><br />Spotkanie, wernisaż, sobotni koncert czy niedzielny piknik - w domu kultury, w parku czy w teatrze - wszystko to składa się na naszą bogatą miejską ofertę kulturalną.
 • <strong>Fotograf Jacek</strong><br />Czy to przyroda, czy to koncerty, czy piękne zabytki - wszystko jest obiektem zainteresowania naszego bystrego fotografa. Jego zdjęcia wygrywają w konkursach na profilach na FB.
 • <strong>Gustek</strong><br />Po powrocie z gruby, siada do komputera i sprawdza co słychać w kulturze. Tylko nie zdradźcie jego z pracy, że jego miłością jest opera! Śledzi konkursy na portalu, interesuje go zarówno kolacja w restauracji, jak i bilety na koncert.
 • <strong>Helena</strong><br />Emerytowana nauczycielka historii w jednej z rudzkich szkół. Bierze udział we wszystkich konkursach na portalu, licząc, że jedną z nagród będzie kiedyś kolacja z Krzysztofem Hanke.
 • <strong>Kasia</strong><br />Pilna uczennica lokalnego gimnazjum. Dzięki codziennej lekturze aktualności na portalu, dostała 5+ na lekcji WOS-u.
 • <strong>Ksiądz Krzysztof</strong><br />Parafianie cenią jego kazania, są zawsze aktualne, bo ksiądz czyta aktualności miejskie na portalu. Bieżące informacje z życia parafii zamieszcza w prezentacji kościoła w katalogu firm i instytucji.
 • <strong>Łatek</strong><br />Łatek to rudzki piesek, który pomaga swoim kolegom z rudzkiego schroniska 'Fauna'. Zachęca Państwa do wzięcia udziału w Akcji Łatek, przez niego organizowanej. Dzięki Państwa pomocy Łatek odmieni psi los podopiecznych schroniska.
 • <strong>Paweł</strong><br />Marzy mu się kariera dr. House'a lub chociażby popularność Jakuba Burskiego. Lubi czytać kryminały i teksty z działu Kronika Policyjna na portalu.
 • <strong>Policjant Janusz</strong><br />W młodości czytał powieści kryminalne, teraz z zaciekawieniem ogląda W11 oraz śledzi kolejne poczynania detektywa Rutkowskiego. Marzy o sukcesach zawodowych.
 • <strong>Rafał</strong><br />Pomimo glanów i charakterystycznej fryzury jedyne rewolucje, o jakich śni, to te kuchenne. Przegląda lokale gastronomiczne w katalogu firm, by zdecydować którą pizzerię wybrać dziś.
 • <strong>Roman</strong><br />Koledzy z budowy mówią o nim Wesoły Romek. Roman najweselszy jest jednak po pracy, gdy z piwkiem w ręku może przeglądać ogłoszenia na portalu. Korzysta z serwisu, by zamieścić swój anons o usługach remontowo-budowlanych, jest w końcu złotą rączką.
 • <strong>Tomaszek</strong><br />Uczeń szkoły podstawowej. Gdy mama nie pozwala mu wyjść na dwór pograć w gałę, przegląda na pocieszenie informacje sportowe na mojMikolow.pl.

- chcę otrzymywać powiadomienia o odpowiedzi na mój komentarz.

- chcę otrzymywać bezpłatny newsletter portalu miejskiego mojmikolow.pl.


Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.

Sonda

Czy zamierzasz wesprzeć Organizację Pożytku Publicznego przy tegorocznym rozliczeniu?
 • nie chcę wspierać tego typu organizacji
 • jeszcze nie zdecydowałam/em
 • tak, ale jeszcze się zastanawiam, na którą organizację przekazać 1% podatku
 • tak, uważam że każdy powinien to zrobić
zobacz wyniki

Imprezy dodaj »

 

 

 

Rekomendacje

1344
Twój schowek